Chwile – między tartanem a koroną stadionu. Wernisaż.

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej „Chwile – między tartanem a koroną stadionu”, który odbędzie się 25 czerwca 2019 roku, o godz. 16.00 w holu głównym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, ul. Łopuskiego 38.

 Wystawa fotograficzna „Chwile – między tartanem a koroną stadionu” prezentuje wybrane fotografie trzech fotografów związanych z lekkoatletyką i polskim ruchem olimpijskim: Marka Biczyka, Tomasza Kasjaniuka oraz Szymona Sikory.

Nie można powiedzieć, że coś się zobaczyło, dopóki się tego nie sfotografowało – to w zasadzie sedno i sens pracy fotografa, który mierzy się z chwilą, którą pragnie uchwycić.

Na wystawie nie zobaczymy zwycięstw naszych lekkoatletycznych mistrzów, a ulotność wysiłku lekkoatletycznego, niekiedy dosłowność zmagania.

Stulecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest dobrą okazją do tego, by oprócz podkreślenia znaczenia sportu, osiągnięć mistrzów, liczby medali i statystyk wydobywać jego piękno i humanistyczne wartości.

Wystawa eksponowana będzie w galerii na pierwszym piętrze (hol główny) do 8 września 2019 roku.

Wstęp  bezpłatny.