Monika Foremna – Pilarska kończy pracę na stanowisku zastępcy prezydenta.

Zaledwie pięć miesięcy Monika Foremna – Pilarska pełniła funkcję zastępcy prezydenta ds. gospodarczych. Z dniem 30 kwietnia rezygnuje z pełnienia tej funkcji. Jak sama mówi, otrzymała propozycję zawodową, której się nie odrzuca.

  • Mam inne zobowiązania zawodowe, które mnie skłoniły do podjęcia takiej decyzji – mówiła podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami.

Masa interwencji o charakterze lokalnym, ważne sprawy typu audyt, targowisko i mniejszych spraw – to zdaniem wkrótce byłej wiceprezydent było bardzo pracowite pięć miesięcy.

  • Czułam się wyższą rangą, ale urzędnikiem i państwa zainteresowanie mnie bardzo zaskoczyło, bo to urzędnik odchodzi z pracy – dodała.

Swoją pracę ocenia jako bardzo ciekawe doświadczenie. Monika Foremna – Pilarska dość rzeczowo ocenia współpracę z Radą Miasta, jednak atmosfera, jaka się wytworzyła, jest jej zdaniem niepotrzebna.

  • Nadmiar emocji nie towarzyszył mi w żadnej innej firmie, w której pracowałam. W atmosferze kultury można zrobić zdecydowanie więcej. Wprowadzanie niepotrzebnych napięć i emocji powoduje, że strony zaczynają się od siebie oddalać – mówiła.

Jako przykład możliwości poprawy relacji, Monika Foremna – Pilarska dała przykład dziennikarza radiowego Piotra Rybczyńskiego, z którym początkową relację oceniła jako „fatalną”, a dziś jest to osoba, z która chce kontynuować znajomość.

Prezydent Anna Mieczkowska nie zamierza zatrudniać nowego pracownika, gdyż Monika Foremna – Pilarska nadal deklaruje współpracę z miastem. Jak oceniła prezydent, współpraca ta będzie miała charakter społecznego wsparcia. Nie jest natomiast planowane zatrudnienie osoby na miejsce Moniki Foremnej – Pilarskiej, jej obowiązki przejmie zarówno Anna Mieczkowska oraz Ilona Grędas – Wójtowicz, a także sekretarz Ewa Pełechata.

Rozstanie przebiegało w dość sympatycznej atmosferze, którą zresztą widać na zapisie filmowym. Nie przeszkodziło to jednak opozycji skomentować tej sytuacji „po swojemu”. Radny Piotr Rzepka dość szybko zareagował, wykorzystując decyzję wiceprezydent do skomentowania atmosfery w Urzędzie Miasta:

„Zdążyliśmy już trochę Panią poznać. Szok, że tak szybko Pani odchodzi… podejrzewam, że jak u poprzednika wpływ na decyzję mogła mieć bezradność i konieczność odpowiadania za decyzje Prezydenta, na które się nie miało wpływu… Nie ma tygodnia, abym nie był zaskakiwany tym, co się dzieje w Urzędzie Miasta…” -napisał na swoim profilu (pisownia oryginalna).

Jak wyglądało przekazanie informacji o rezygnacji, a także jakie były ku temu powody,  można zobaczyć w zapisie wideo poniżej.

 

1 thought on “Monika Foremna – Pilarska kończy pracę na stanowisku zastępcy prezydenta.

  1. W tym miescie nic nie dzieje sie przypadkiem, Pani Foremna Pilarska w dobrym momencie schodzi z tonacego titanica.

Komentowanie zamknięte