„Becikowe”, darmowa komunikacja i bezpłatne przedszkola – projekty uchwał Karty Mieszkańca trafiają na sesję

Prezydent Miasta Anna Mieczkowska przedstawiła trzy projekty uchwał, które zostały złożone do Rady Miasta, a które będą przedmiotem obrad najbliższego posiedzenia Rady Miasta w dniu 24 kwietnia.  Projekty uchwał dotyczą programów, realizowanych w ramach Karty Mieszkańca.  Pierwsza z nich to kołobrzeskie „becikowe”, czyli jednorazowa zapomoga w wysokości 500 zł dla każdego dziecka urodzonego po 1 lipca br. bez względu na dochody opiekunów lub rodziców. O to wsparcie rodzice lub opiekunowie mogą się ubiegać rok czasu po urodzeniu dziecka.

Kolejny projekt uchwały dotyczy  ustalenia uprawnień pasażerów komunikacji miejskiej do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów. Bezpłatne miałyby być dla osób powyżej 60 roku życia, jeśli będą posiadaczami Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Inna sprawa dotyczy osób, które pozostawią swój samochód na parkingu przy ul. Bałtyckiej i przesiądą się na autobus miejski – za okazaniem biletu z parkometru takie osoby będą miały komunikację miejską za darmo.

Trzecia uchwała dotyczyć będzie opieki przedszkolnej. Obecnie bezpłatne jest 6 godzin pobytu dziecka  w przedszkolu, nie licząc opłat za wyżywienie.  Za dodatkowe godziny powyżej tych darmowych sześciu rodzice lub opiekunowie płacą 1 zł. Teraz ta opłata ma zostać zniesiona. Uchwała dotyczyć ma także warunków całkowitego zwolnienia z tych opłat w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Opieka przedszkolna dla posiadacza Karty Mieszkańca ma być całkowicie bezpłatna.

Obecnie wysłaliśmy już zapytanie ofertowe w celu wizualizacji Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca. Kolejne uchwały: w sprawie stypendiów, stref parkowania przygotujemy na kolejne sesje

  • zapewniła prezydent miasta.

 

 

3 thoughts on “„Becikowe”, darmowa komunikacja i bezpłatne przedszkola – projekty uchwał Karty Mieszkańca trafiają na sesję

  1. „Inna sprawa dotyczy osób, które pozostawią swój samochód na parkingu przy ul. Bałtyckiej i przesiądą się na autobus miejski – za okazaniem biletu z parkometru takie osoby będą miały komunikację miejską za darmo.”

    Ten fragment jest ciekawy. Dobrze rozumiem, że chcąc jechać autobusem z okolic Bałtyckiej (akurat podejdę do portu po rybę , pójdę na stadion ma mecz, lub cokolwiek innego będę robił w tamtej okolicy ) zamiast wydawać 2,80 na bilet autobusowy korzystniej dla mnie będzie kupić bilet parkingowy na 30 minut za 1 zł ?:)

    1. Rozumiemy najwyraźniej dokładnie tak samo 😀 Ale zwrócił Pan uwagę na bardzo istotny fakt. Ciekawe, czy radni omawiając ten projekt podczas posiedzeń komisji „wyłapią” tę sprawę. Ale to kolejna sprawa, którą należy doprecyzować i na pewno o to zadbamy przy najbliższej okazji.

      1. Takie na siłę pokazywanie , że centrum przesiadkowe w tym miejscu ma jakiś sens. Gdybym był turystą to w życiu nie zostawiłbym tam samochodu. Raz, że po co męczyć się z walizkami jakąś komunikacją jak można podjechać pod ośrodek samochodem , dwa w ostateczności po drugiej stronie ulicy za komunikacją jest darmowy parking.

Comments are closed.