Rozbijał szyby, bo źle parkowali

Wczoraj około godziny 13- stej policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie w kasku który rozbija szyby w samochodach. Natychmiast w rejon interwencji skierowano patrol gdzie Policjanci z komórki patrolowej zatrzymali opisywanego mężczyznę . Okazał się nim być 47-letni mieszkaniec Kołobrzegu. Mężczyzna posiadał przy sobie młotek. Jak ustalili Policjanci przed ich przyjazdem zatrzymany uderzał w szyby wystawowe jednego z zakładów oraz uszkodził pojazd BMW zaparkowany przy ulicy Jana Pawła II. Mundurowi ustalili właściciela pojazdu, który straty oszacował na kwotę 2 tysięcy złotych.
Sprawca uszkodzenia mienia został doprowadzony do Policyjnego aresztu. Dzisiaj uzupełniono mu zarzuty o kolejny czyn, gdyż w czerwcu ubiegłego roku przy użyciu kostki brukowej wybił szybę wystawową w pracowni ceramicznej. Mężczyzna uszkodzenie pojazdu tłumaczył tym, iż kilkukrotnie wracając z pracy widział , że pojazdy są źle zaparkowane i chciał tylko zwrócić uwagę właścicielowi jednego z nich.

Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed Sądem. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay