Sukcesy kołobrzeskich zapaśników

Sukcesy kołobrzeskich zapaśników

W ubiegły weekend, 2 marca, odbył się turniej o Puchar Burmistrza miasta Wolin. Klub kołobrzeskich zapaśników reprezentowało 13 dzieci. Grupa najmłodsza z roczników 2011 i młodsi: Zofia Zyra kat. 19 kg zdobyła 2 miejsce, Mariusz Modzelewski kat. 24 kg 3 miejsce, Emma Lees kat. 25 kg 1 miejsce, Michalina Biernacka 1 miejsce oraz Nadia Olejnik 3 miejsce – obie walczyły w kategorii 29 kg. Grupa starsza z roczników 2009 i 2010 dzieliła się na chłopców i dziewczęta. Eliza Brożyna kat. 27 kg: 3 miejsce, Amelia Ziora kat. 33kg 1 miejsce. Józef Zyra – 1 miejsce oraz Wiktor Socha – 2 miejsce obaj w kategorii do 24 kg, Bracia Mikołaj i Kacper Fir obaj w kategorii do 33 kg zdobyli po brązowym medalu. Startowali również Mikołaj Hrycenko oraz Tomasz Beńko.

Cały turniej mogę podsumować za bardzo udany. Był to najlepszy występ od czasów kiedy zacząłem trenować w UKS. Piękne walki które widziałem teraz zabierały mi dech w piersiach i przypomniały mi początki mojej przygody z zapasami. Jestem dumny z tych dzieci bo serce do walki mają ogromne

  • mówi trener Adam Bieńkowski.

Najbliższy turniej już w ten weekend. Dwóch zawodników zmierzy się w kategorii kadetów jako pierwszy rocznik na Pucharze Polski.

 

Dodaj komentarz