Sprawa ekwiwalentu trafiła do sądu? Radny gminy dopytuje o szczegóły.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy radny Tomasz Szafrański powrócił do tematu – jak twierdzi: nienależnie pobranego ekwiwalentu za urlop, wypłaconego byłemu zastępcy wójta. O tej sprawie pisaliśmy tutaj: Maciej Bejnarowicz ma zwrócić ekwiwalent? Z przepisów wynika, że niekoniecznie, radni twierdzą inaczej.

Radny Tomasz Szafrański zwrócił się do wójta Włodzimierza Popiołka:

  • Chciałbym spytać, jakie są dalsze działania w tej sprawie. Po swojej interpelacji dostałem odpowiedź, że nadal nie są zwrócone pieniądze, wyjaśniono mi tylko, że 9 tysięcy to kwota brutto, a wypłacono 7 tysięcy netto. To już trwa dwa lata w październiku, co dalej z tą sprawą?

Odpowiedź wójta W. Popiołka:

  • To dopominanie się ciągłe, co sesję, zwłaszcza do kamer, zwrotu pieniędzy przez pana, który ich nie zwrócił,  zaczyna być nudne panie radny.  Ja powiem tylko tyle, że postępujemy zgodnie z prawem. W tej chwili na samym końcu kierujemy sprawę do sądu, niepotrzebnie epatuje pan tu, że ktoś nie zwrócił, bo to też godzi w dobre imię tego pana.  Ja nie wiem, czy ono jest dobre, czy nie, sąd rozstrzygnie. Proszę tu naszych mieszkańców nie straszyć tym, że wójt naraził na straty. Zdarzył się błąd, ludzki błąd, ja nie wypłacam ekwiwalentu, ale nie uchylam się od odpowiedzialności.

Tomasz Szafrański:

  • Panie wójcie…Nikt nie epatuje, tylko ja chcę znać informacje, mam takie prawo i pan dobrze o tym wie, to pan niepotrzebnie tutaj wprowadza atmosferę mojego nietypowego zaangażowania. To są pieniądze publiczne i to, że ja jako radny wypytuję, co się dzieje z nienależnie wypłaconymi pieniędzmi to raczej wpływa na moją korzyść. Dziwię się panu, że pan wprowadza tu taką nerwowość, gdy składam to zapytanie. Powinien pan krótko mi odpowiedzieć: tak, sprawa jest w sądzie, i sprawa byłaby załatwiona. To pan rozwija temat niepotrzebnie.

Stwierdzeniem przewodniczącego Juliana Nowickiego podsumowującym, że sprawa jest aktualnie wniesiona do sądu, zakończyła się ta dyskusja. Do sprawy wrócimy, jak tylko pojawią się nowe szczegóły w tej sprawie.

Całość zapytania wraz z odpowiedzią: