Kiosk Telemedyczny z Telezdrowia - od stycznia w Starostwie

Kiosk Telemedyczny z Telezdrowia - od stycznia w Starostwie

W piątek 7 grudnia 2018 roku, w Biurze Rady i Zarządu Powiatu zostanie zaprezentowany nowy system Tele-Zdrowie, który od stycznia będzie funkcjonował w Starostwie Powiatowym. To również oferta dla szpitali, przychodni, klubów sportowych, gmin oraz dla opieki senioralnej. 

Kiosk telemedyczny to urządzenie wielkości budki telefonicznej wyposażone w ekran dotykowy oraz medyczne aparaty pomiarowe. Kioski umożliwiają wykonywanie częstszych badań profilaktycznych przy użyciu nowoczesnych rozwiązań telemedycznych wraz z kompleksowym wsparciem kompetencyjnym lekarzy specjalistów.

Aby wykonać badanie wystarczy usiąść  a następnie wykonać badania zgodnie z czytelnymi instrukcjami prezentowanymi na ekranie kiosku. Badania można wykonywać samodzielnie a wszystkie wykonywane pomiary zapisywane są na karcie pacjenta na indywidualnym koncie, które można założyć samodzielnie. Wyniki mogą być dostępne są również dla lekarzy, co jest istotne zwłaszcza w przypadku konieczności skierowania do dalszego badania specjalistycznego.

W kiosku telemedycznym można samodzielnie wykonać szereg badań obejmujących:

  • masę ciała

  • pomiar ciśnienia krwi

  • analizę sygnału EKG z automatyczną informacją o ewentualnych wykrytych nieprawidłowościach

  • badanie pulsoksymetrem, analizującym tętno i natlenienie krwi

Konto telemedyczne założone przez osobę badającą się pozwala również na dostęp do wyników badań poprzez aplikację mobilną, instalowaną na smartfonie lub tablecie. Wszystkie dane przechowywane są na zabezpieczonych serwerach, dostęp do danych zabezpieczają zaawansowane techniki kryptograficzne, system jest zgodny z wytycznymi nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych RODO.

Zobacz schemat działania: Prezentacja2

Dodaj komentarz