Polka i Polak to też przedszkolak

Polka i Polak to też przedszkolak

W środę, 14.11.2018., na scenie Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu, odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 8 w Kołobrzegu.
Przegląd zainaugurowali uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Kołobrzegu a na scenie wystąpiły dzieci z kołobrzeskich przedszkoli. Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Montessori reprezentowały dzieci z grupy IV i V. Mali wykonawcy przedstawili piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem” prezentując w ten sposób swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Dzieci przedstawiły piosenkę, która opowiada o największych miastach w Polsce i o miłości do naszego kraju. Wśród występujących mogliśmy rozpoznać krakowiaka i krakowiankę, syrenkę warszawską, marynarza, górali i łowiczan.
Na zakończenie spotkania Prezydent Janusz Gromek wręczył małym artystom dyplomy i prezenty.
Udział w tym wydarzeniu na pewno na długo zapadnie naszym dzieciom w pamięci a piosenki patriotyczne będą rozbrzmiewać w naszym przedszkolu przez cały rok. Również bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem pomogli nam w przygotowaniu dzieci do przeglądu.

Tekst: Sylwia Wasilewicz
Zdjęcia: Sylwia Wasilewicz