2018: „Schronisko to nie Sheraton” – pismo Fundacji „Nasze ZOO”

Wczoraj wieczorem na skrzynkę pocztową dotarło pismo od Zarządu Fundacji „Nasze Zoo”, która przypomniała o sytuacji, jaka miała miejsce podczas kontroli kołobrzeskiego schroniska w 2016 roku.  Zamieszczamy treść tego pisma w całości, zostawiając komentarz Kołobrzeżanom. 
„Szanowna Redakcjo,
miasto Kołobrzeg jest dla naszej fundacji szczególnie ważne, z uwagi na rażące zaniedbania w schronisku dla bezdomnych zwierząt, które udokumentowaliśmy w opublikowanym na portalu http://ratujmypsyzkolobrzegu.pl/ Raporcie. Z uwagi na to śledzimy działania kołobrzeskich polityków, a w szczególności Pana Jacka Woźniaka, który obecnie kandyduje na stanowisko Prezydenta Miasta. 
Niepokojący jest fakt, iż Pan Woźniak w Konwencji Wyborczej z dnia 8 września br. obiecuje wybudowanie nowego schroniska dla zwierząt, potwierdzając tym samym to, iż schronisko nie powinno działać w obecnej formie. Jeszcze dwa lata temu, dokładnie o tej porze, Pan Jacek Woźniak mówił publicznie o tym, że schronisko działa bez zarzutów. 
Przypomnimy tylko, iż na przeprowadzonej przez nas konferencji prasowej wskazywaliśmy na to, że w kołobrzeskim schronisku:
  • PSY SĄ BITE, 
  • zwierzęta NIE MAJĄ ZAPEWNIONEJ ODPOWIEDNIEJ OPIEKI WETERYNARYJNEJ, co skutkuje brakiem kontroli ich zdrowia i rozwijającymi się chorobami, 
  • PSY KARMIONE SĄ NIEODPOWIEDNIM POKARMEM, przez co narażone są na liczne choroby przewodu pokarmowego, które nieleczone prowadzą do wyniszczenia całego organizmu, 
  • a dokumenty medyczne zwierząt mogą być FAŁSZOWANE. 
Kilka godzin po ww. konferencji Pan Jacek Woźniak sytuację życia psów w tragicznych warunkach podsumował jednym zdaniem: „Schronisko to nie Sheraton„. 
Pan Jacek Woźniak, kandydat na Prezydenta Miasta Kołobrzegu, już dwa lata temu, obejmując urząd Wiceprezydenta Miasta, mógł realnie polepszyć sytuację kołobrzeskich psów i kotów. Nie zrobił tego. Wypowiedział się natomiast publicznie o tym, iż fundacje walczące o prawa zwierząt mają odmienne poczucie wrażliwości, którego on nie podziela. Dziś w swojej kampanii wyborczej próbuje przekonać mieszkańców, że dobro zwierząt jest dla niego ważne.
Poniżej film, który ukazuje prawdę o Panu Jacku Woźniaku: https://www.facebook.com/FundacjaNaszeZoo/videos/306457290175194
Szanowna Redakcjo, będziemy wdzięczni za przypomnienie mieszkańcom Kołobrzegu o tym, kim jest obecny kandydat na Prezydenta Miasta. 
Pozdrawiam 
Michalina Zabłocka
Prezes Zarządu Fundacji”