PiS przedstawia kandydatów. Krychowiak do Rady Miasta.

PiS przedstawia kandydatów. Krychowiak do Rady Miasta.

W sobotę, 8 września,  do Kołobrzegu przyjechała premier Beata Szydło. Witana jak w całej Polsce pozostali członkowie rządu, okrzykami działaczy opozycji. Była premier RP nie zwróciła jednak uwagi na ich transparenty ani okrzyki. W asyście ochroniarzy udała się na ostatnie piętro na taras widokowy. Tam zaprezentowano tzw. “jedynki” w wyborach samorządowych. Niemałym zaskoczeniem jest osoba Tomasza Krychowiaka, który okazał się kandydatem do Rady Miasta. Ze względu na popularność nazwiska może to być groźny kandydat dla konkurentów. 

Wybierzemy ludzi, którzy będą z nami współpracowali. I o tę współpracę chodzi, by wybrać ludzi, którzy będą słuchać mieszkańców, którzy będą chcieli razem z mieszkańcami realizować projekt, który pozwoli myśleć o rozwoju miasta. Ludzi, którzy będą chcieli współpracować z rządem, gdyż oferta rządowa dla samorządów jest bardzo szeroka. Chcemy by ta dobra zmiana przeniosła się również do samorządów – mówiła B. Szydło.

Premier mówiła również o swoich wizytach po kraju, zwracała uwagę, że bardzo cieszy ją duża ilość młodych kandydatów.

To będzie państwa prezydent, do którego będziecie mogli zawsze przyjść

  • zapewniła, przedstawiając Macieja Bejnarowicza jako kandydata na prezydenta miasta Kołobrzeg.

Jesteśmy gotowi do przeprowadzenia zmian w Kołobrzegu. Rozwój miasta musi służyć jego mieszkańcom. Prezydent nie powinien kierować się interesami lokalnego układu, musi myśleć o wszystkich mieszkańcach

  • mówił sam kandydat.

Maciej Bejnarowicz przedstawił “jedynki” do Rady Miasta, czyli kandydatów na radnych startujących z pierwszych miejsc na listach wyborczych. Renata Brączyk – okręg nr 1, Krzysztof Plewko – okręg nr 2, w okręgu nr 3 numerem jeden jest Maciej Bejnarowicz i Jacek Kalinowski – okręg nr 4. Pozostali kandydaci to: Joanna Brześć, Małgorzata Bejnar, Tomasz Krychowiak, Bartosz Bieńkowski, Wojciech Czaplewski, Piotr Rzepka, Piotr Buda.

Do Sejmiku i Rady Powiatu z miejsc pierwszych startują: Henryk Carewicz, Małgorzata Wiśniewska, Barbara Aściukiewicz, Henryk Bieńkowski, Krzysztof Zadka. Europoseł Czesław Hoc przedstawił pozostałych kandydatów, wśród których są: Paweł Wilk, Grażyna Plewko, Andrzej Furgała, Andrzej Wojciechowski, Ryszard Czepulonis, Milena Garbacz- Zatorska.

Do zwycięstwa, damy radę. To będzie złoty okres dla miasta i powiatu kołobrzeskiego

  • zapewniał Czesław Hoc.

 

Tekst i fot. Żaneta Czerwińska