Na Bornholm z Cracovią od czerwca w każdą sobotę

Na Bornholm z Cracovią od czerwca w każdą sobotę

Zainteresowanych podróżami na duńską wyspę Bornholm informujemy, że prom Cracovia będzie przybijał w sezonie na wyspę Bornholm, do portu w Rønne. Wejście na linię Świnoujście – Rønne zaplanowane jest na dzień 30.06.2018r. Prom Cracovia będzie pływał na duńską wyspę w każdą sobotę do 25.08.2018r. włącznie. Podróż promem w jedną stronę będzie trwała 5 godzin.

Świnoujście – Rønne                              Rønne – Świnoujście

10.00 >>> 15.00                                     18.00 >>> 23.00

            Zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie  linii w sezonie letnim, ze względu na ogromne zainteresowanie tym kierunkiem wśród polskich turystów

 powiedział Piotr Redmerski, Prezes Zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

W dniu 14 kwietnia br. został wykonany rejs techniczny promu Cracovia na Bornholm. Było  to próbne dopasowanie urządzeń technicznych jednostki do nabrzeża w Rønne, które odbyło się zgodnie z planem i zostało ocenione pozytywnie.

Godzina przyjścia oraz wyjścia promu z Bornholmu tego dnia będzie odpowiadała rozkładowi rejsów Świnoujście – Rønne.

M/f Cracovia może jednorazowo przewieźć 650 pasażerów, 64 samochody osobowe oraz ok. 124 samochody ciężarowe. Do dyspozycji gości na promie są: restauracja, kawiarnia, cafeteria, pub, fotele lotnicze, kącik dziecięcy oraz sklep.

Kolorowa grafika na dziobie jednostki, przedstawiająca wieloryba ma blisko 1000 m kw. Graffiti nawiązuje do witraży Stanisława Wyspiańskiego, który żył i tworzył w Krakowie. Do jego stworzenia zużyto 275 litrów farby w 8 kolorach.

Cracovia
Cracovia
Cracovia
Cracovia
Cracovia
Cracovia
Cracovia