Nagrody ministrów. Błaszczak, Morawiecki i Zalewska otrzymali najwięcej.

Nagrody ministrów. Błaszczak, Morawiecki i Zalewska otrzymali najwięcej.

Poseł Krzysztof Brejza doczekał się odpowiedzi z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – wnioskował o ujawnienie nagród, jakie poszczególni ministrowie otrzymali w 2017 roku. Wnioskował o ogólne kwoty, nie o wyszczególnienie ich w miesiącach.

-Dopytałem rząd o to jak się samonagradzał. Przeciągali odpowiedź, w końcu musieli to ujawnić.
To są horrendalne kwoty, ale to nie są nagrody. Oni stworzyli sobie system dodatkowych pensji. Istny skok na kasę Polaków –

– informuje poseł na swoim profilu FB. Okazuje się, że przeciętnie ministrowie otrzymali od 60 do powyżej 80 tysięcy złotych nagród łącznych. Najwięcej: minister Mariusz Błaszczak, Mateusz Morawiecki oraz Anna Zalewska.

Internauci nie pozostali bierni wobec powyższych danych.

Ponieważ, jak zaznaczył poseł, odpowiedź była przedłużana, o czym Kancelaria poinformowała w osobnym piśmie, posłanka Agnieszka Pomaska proponuje, by dopytać o szczgóły tej prolongaty:

Internauci natomiast proponują, by podobne zestawienie zrobić dla ministów poprzedniego rządu.  Czy tak się stanie? Czas pokaże.  Nie ulega najmniejszej wątpliwości że to, co dla jednych jest tylko nagrodą, dla większości Polaków stanowi sumę najmniej dwuletnich pensji.