Szkolenie w PO na temat… niespodziewanej wizyty CBA

Szkolenie w PO na temat… niespodziewanej wizyty CBA

Jak podaje dzisiejszy Newsweek.pl, środowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej rozpoczęło się od nietypowego wykładu. Zasadniczo jego temat dotyczył zagadnień z zakresu immunitetu poselskiego, jednak przy okazji posłowie dowiedzieli się, jakie prawa im przysługują w przypadku niespodziewanej wizyty CBA.

Jak informuje Newsweek.pl, posłowie dowiedzieli się na przykład, że o ile CBA ma prawo przeszukać mieszkanie, o tyle zabranie rzeczy osobistych, które poseł ma przy sobie np. w kieszeni, nie jest tak oczywiste.

Co ciekawe, o samym wykładzie nie ma żadnej informacji na oficjalnej stronie Klubu Parlamentarnego PO. W parlamentarnym Biurze Prasowym PO również nie udzielono żadnej informacji. Poseł Marek Hok przebywa na wakacjach zimowych z dziećmi i wnukami, i z tego powodu również nie jest w stanie potwierdzić, czy taki wykład miał miejsce. Najwięcej informacji mógłby podać Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej, ale mimo umówienia się – nie odbierał telefonów.

Sprawę skomentował Sebastian Kaleta, były rzecznik prasowy ministra sprawiedliwości:

To jest tak genialne, że aż podpowiem posłom PO. Wystarczy nie kraść. Wtedy wizyty CBA się obawiać nie musicie”

-napisał na Twitterze.

W jakim celu był przeprowadzony taki wykład? Pokłosie sprawy S. Gawłowskiego, czy też senatora S. Koguta? Czy też posłowie “przewidują” kolejne wizyty? Tego nie wiadomo, ale najwyraźniej taki wykład – szkolenie był potrzebny posłom Platformy Obywatelskiej. Być może teraz zaopatrzeni w odpowiednią wiedzę będą bardziej przygotowani na niespodziewane wizyty.

Link do całego artykułu:

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/-co-zrobic-gdy-cba-zapuka-rano-do-drzwi-poslowie-po-przeszli-szkolenie,artykuly,422349,1.html?src=HP_Section_2