Protest rodziców uczniów klas III. Mają szukać nowych szkół. Rodzice protestują, władze zaprzeczają

Protest rodziców uczniów klas III. Mają szukać nowych szkół. Rodzice protestują, władze zaprzeczają

Dwie kołobrzeskie szkoły podstawowe: SP1 oraz SP7 wystosowały pomysł i wniosek do władz miasta, aby od nowego roku niektórzy uczniowie klas obecnych III przeszli do tych placówek. Wiąże się to ze zmianą rejonizacji, a co z kolei niesie za sobą zmianę w niemal wszystkich kołobrzeskich szkołach. Rodzice zaczynają protestować.

Rodziców dzieci uczących się w klasach  III w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu tuż przed feriami wzburzyła informacja, w myśl której od nowego roku szkolnego musieliby szukać nowych szkół dla swoich pociech. Na forum kołobrzeskiego portalu E-kg przedstawicielka rodziców wyraziła oburzenie z tego powodu i przedstawiła pismo, które Rada Rodziców tej szkoły chce przedstawić prezydentowi miasta Januszowi Gromkowi.

W piśmie czytamy opis całej sytuacji oraz stanowcze zdanie rodziców, które nie wyraża zgody na takie pomysły.

“Podczas spotkania w naszej szkole z władzami miasta i przedstawiciele Kuratorium Oświaty zapewniano nas o tym,i dano nam słowo, że nasze dzieci ukończą naukę w Szkole Podstawowej nr 6 im. J. Korczaka w Kołobrzegu”.

Zaznaczają również:

“nie ma podstaw, ani potrzeby, by redukować ilość uczniów w naszej szkole ze względu na to, że w roku szkolnym 2018/2019 jednozmianowość zostanie zachowana”.

Pismo skierowane jest  m.in. do Kuratorium Oświaty, władz miasta i radnych. Jak mówią rodzice, “Szóstka” staje w obronie dzieci, poniższa petycja jest wyrazem zaniepokojonych rodziców.

wniosek sp6

Prezydent miasta ds. społecznych Jacek Woźniak stanowczo dementuje, aby to miało być prawdą.

Do prezydenta miasta wpłynęły tylko wnioski proponujące taką zmianę, ale zaznaczam, to są tylko wnioski, a decyzję o tym musiałaby podjąć Rada Miasta. Przypominam, że taka sytuacja i propozycja byłą już omawiana i Rada Miasta nie wyraziła na to zgody! Stanowczo dementuję, rodzice nie muszą szukać nowych szkół!

-twierdzi wzburzony tą sytuacją wiceprezydent.

Z punktu widzenia dyrektora Andrzeja Haraja sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Nic takiego nie nakazałem rodzicom. Poinformowałem ich jedynie, że powstał taki  pomysł, aby dzieci z obecnych klas trzecich i siódmych przenieść do szkół podstawowych nr 1 i nr 7. Reszta jest interpretacją rodziców. Pismo, o którym mówimy, jest u nas w szkole, rodzice się z nim zapoznają. W tej sprawie jeszcze zajmie stanowisko nasza Rada Pedagogiczna

-mówi dyrektor A. Haraj i zapewnia, że nie po to się starali o dzieci uczestniczące do tej szkoły, aby teraz ich oddawać do innych placówek.

O dalszym ciągu tej sprawy, który z pewnością nastąpi,  będziemy informować na bieżąco.  (tacz) 

Fot. archiwum SP6