Koniki Kołobrzeskie 2012

Rok 2012 – nagrody tradycyjnie przyznawane za rok ubiegły, czyli 2011. W tym roku formuła prezydenckich nagród uległa zmianie, a właściwie sposób jej organizacji. W tym roku impreza odbyła się pod nazwą Kołobrzeski Bal Noworoczny i miała miejsce 4 lutego. OK1 2012Współorganizatorami balu byli kołobrzescy przedsiębiorcy. Podczas balu wręczona została również  nowa nagroda, Perła Północy przyznawana przez Starostę i Północną Izbę Gospodarczą. Nominowani z rąk kapituły dziennikarskiej byli: Jadwiga Goldyszewicz – kierownik kołobrzeskiego Hospicjum Domowego, za działalność, znacznie wybiegającą poza obowiązki służbowe, pasję – z jaką je wykonuje oraz za to, że zaangażowaniem zaraża coraz więcej wolontariuszy: pamiętamy żółte żonkile, pamiętamy akcje na cmentarzu. To dzięki jej zaangażowaniu coraz więcej osób pracuje,  pomaga i uczy innych, jak stawić czoła chorobie. Dzięki jej zaangażowaniu i pracy wolontariuszy podopieczni hospicjum uzyskali wiele środków, dzięki którym zakupione zostały rzeczy tak bardzo przydatne w czasie choroby.

Drugą osobą – a właściwie ekipą – są dzielni i niepokonani  pogromcy Bałtyku zimą, czyli kajakarze z Team Kayak. To oni zapisali się w historii Kołobrzegu jako pierwsi, którzy pokonali Bałtyk, a dokładnie dystans  z Bornholmu do Kołobrzegu kajakiem  w niespełna 25 godzin w tak trudną porę roku, jaką jest zima. Przygotowania zajęły im niemal rok, ale sukces uwieńczył dzieło. Kajakarzom: Konradowi Wawrzyszko, Tomaszowi Szymczakowi oraz Andrzejowi Woda serdecznie gratulujemy tak śmiałego wyczynu.

Trzeci nominowany to osoba znana nam wszystkim: jest to wieloletni dyrektor Muzeum Oręża Polskiego doktor Hieronim Kroczyński. Postać, której w kilku słowach trudno przedstawić, ale znamy Go wszyscy jako historyka, opiekuna zabytków, doskonałego gawędziarza i znawcę historii, w szczególności tej najbliższej nam wszystkim, bo kołobrzeskiej. Wszyscy dziennikarze znamy pasję, z jaką doktor opowiada o historii, jak się cieszył, gdy do muzeum trafiły wyjątkowo interesujące eksponaty, jak choćby znaleziony przed laty miecz pod Sarbią. Doktor Kroczyński jest ponadto autorem wielu publikacji dotyczących  Kołobrzegu. ok2 2012

Nagrodę od dziennikarzy otrzymał dr Hieronim Kroczyński – wręczyła ją w tym roku Żaneta Czerwińska z Kulis Kołobrzeskich. Kapituła prezydencka Konikiem wyróżniła Jana Wróblewskiego, członka zarządu Zdrojowa Invest. Otrzymał on nagrodę za wkład w ściągnięcie do Kołobrzegu, jako centrum pobytowego w trakcie Euro 2012 reprezentacji Danii, którzy zamieszkają w Marine Hotel. Starosta kołobrzeski przyznał dwie Perły Powiatu. Pierwsza trafiła do firmy produkującej kontenery – Container Modul z Rymania. Druga Perła trafiła w ręce Tomasza Tomczyka, blogera znanego pod pseudonimem ,,Kominek”. Uzasadnieniem nagrody była popularność i pozycja jaką swoimi wpisami wypracował sobie ,,Kominek”. Na balu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Marian Jagiełka. Jako firma fair play, statuetką wyróżniona zostało przedsiębiorstwo Elektro-Eco.