Facebook blokuje Platformę? Administratorzy apelują!

Facebook blokuje Platformę? Administratorzy apelują!

Czterech administratorów konta Platforma-Video nie mogło w  drugi dzień świąt wejść na swoje konta na portalu społecznościowym Facebook.  Administratorzy nie wierzą w przypadek. Konta są obecnie weryfikowane, choć jak zapewnia jeden z administratorów, wszystkie niezbędne dokumenty były przy rejestracji przedłożone.

“PiS sięga po wstrętne metody. Nieuczciwa konkurencja zwalczana jest za pomocą niszczenia ludzi, którzy prowadzą i współtworzą serwisy w których nazwie jest Platforma Obywatelska, dlatego nasza prośba jest taka, aby wszyscy zaprosili do nas ludzi, którzy nie zgadzają się z działalnością obecnie rządzących. Niech ta wiadomość dotrze do wszystkich naszych rodaków. Zapraszajcie znajomych, bliskich oraz sympatyków i bądźcie z nami. Mamy ten sam cel” –

– czytamy w apelu o zjednoczenie się.

Od administratorów znamy nieco więcej szczegółów.

Osoby współpracujące z nami to często ludzie młodzi, którzy gniewają się na sposób prowadzenia polityki przez obecny rząd, sami proszą o to, aby móc uczestniczyć w życiu “Opozycji” na Facebook, bo jak podkreślają, nie mogą patrzeć na propagandę uprawianą przez media publiczne i profile polityków PiS

– czytamy w nadesłanym do redakcji opisie sytuacji. Bartek (l.21) jeden z administratorów dodaje, że komentarze współpracowników są wyważone i raczej budzące nadzieję w opozycji, w przeciwieństwie do wulgaryzmów i wyzwisk.

– Ciągle się  z nimi spotykamy, w sieci w prywatnych wiadomościach. Przykłady:  “Córki i Synowie SBków” “KOMUNIŚCI” ” ścierwa i k***y Platformerskie –  to delikatne określenia, które do nas trafiają – dodaje.

Jak twierdzą administratorzy, każdy ma wolność wyrażania opinii oraz wolność wrzucania postów, nikt nikogo niczym nie ogranicza,  jednak to co się dzieje i jak są atakowani zniechęca ich do działalności.

 – Uspokajamy sytuację i prosimy ich o cierpliwość.  Sami widzą, jak działa Państwo PiS. Ludzie którzy piszą najgorsze komentarze do nas mają flagi Polski w tle lub Orła w Koronie z godłem Polski. Kiedy wejdzie się w ich profile, są kibicami – którzy nienawidzą innych ras i są obrońcami granic z hasłami typu  “Polska dla Polaków”. Poziom ich myślenia raczej nie wzbija się na wyżyny intelektu.  Dodam tylko, że wielu piszących “Polska dla Polaków” przebywa w Anglii czy Niemczech. Szkoda, że na argumenty wciąż nie rozmawiamy, tylko na epitety

– dodaje Ola (l.40), drugi administrator.

Apel o jednoczenie się jest wyjściem mającym pokazać siłę osób trzymającą stronę opozycji. Więcej szczegółów na bieżąco na stronie Platforma Video na portalu FB (przeczytaj)

Do sprawy wrócimy.

Żaneta Czerwińska