A Ty? Wsparłeś już Kijowskiego? Kwota na jego potrzeby rośnie z dnia na dzień!

A Ty? Wsparłeś już Kijowskiego? Kwota na jego potrzeby rośnie z dnia na dzień!

Dzięki tzw. crowdfundingowi można uzbierać w sieci fundusze  na swoje marzenia. Najczęściej z tej formy zbiórek korzystają fundacje, wspierając swoich podopiecznych, ale taką internetową zbiórkę może założyć każdy, na co chce.  Z tej możliwości skorzystała Elżbieta Pawłowicz, siostra posłanki Krystyny Pawłowicz.

Pani Elżbieta zbiera na… potrzeby życiowe Mateusza Kijowskiego!

„Mateusz nie może znaleźć w Polsce zatrudnienia. Nie jest w stanie wywiązywać się ze swoich zobowiązań finansowych, a przecież wcześniej żył jak każdy z nas. DLATEGO dzisiaj, kiedy rozważa decyzje wyjazdu z Polski, by móc podjąć prace, postanowiliśmy podjąć próbę ufundowania Mateuszowi „Stypendium Wolności”. To pozwoliłoby mu zostać z nami i nadal nas wspierać w obronie podstawowych wartości demokratycznych w Polsce, w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zbierać fundusze do czasu znalezienia przez Mateusza źródła utrzymania. Nie możemy tracić człowieka – lidera, który pociągnął za sobą tłumy. Potrzeby są pilne. Żeby umożliwić Mateuszowi i jego rodzinie spłatę najpilniejszych zobowiązań, otworzyliśmy zbiórkę na zrzutka.pl

-czytamy w opisie zbiórki.

Choć zbiórka wydawać się może dziwna,  to jednak dziwniejsze jest to, że początkowo kwota docelowa zakładała 25 tysięcy. Kiedy sprawa wyszła na jaw i w sieci zrobiło się głośno, we wtorkowy wieczór (28 listopada) kwota poszła błyskawicznie w górę i można było się spodziewać, że zbiórka zostanie zakończona. Tymczasem w środę, 29 listopada, już rano można było zauważyć, że została zmieniona kwota docelowa. Potrzeby życiowe Mateusza Kijowskiego w ciągu doby zmieniły się najwyraźniej na tyle, że należało ją zwiększyć o 10 tysięcy!

  kijowski zbiórka