Wziątek w Kołobrzegu

Poniedziałkowa wizyta posła Stanisława Wziątka (SLD) w Kołobrzegu przebiegła pod znakiem wielu spraw, nie tylko związanych z Kołobrzegiem, jednak dotyczyły niemal każdego mieszkańca.

Szef sejmowej komisji obrony narodowej Stanisław Wziątek przedstawił podczas konferencji prasowej w biurze Rady Miasta swoje stanowisko nie tylko w prawie katastrofy smoleńskiej, ale również odnośnie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych.

Odnośnie katastrofy smoleńskiej wyraził się jasno: jego zdaniem polska komisja badająca katastrofę zbyt późno przedstawiła prezentację rozmów kontrolerów lotów z wieży na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia ubiegłego roku. Zdaniem posła, praca w tej komisji to bardzo trudne zadanie, które ma łączyć interesy państwa z interesami rodzin i bliskich ofiar katastrofy. Niedawna transmisja telewizyjna posiedzenia, które poseł prowadził, wzbudziła wiele zainteresowania. Podczas poniedziałkowej wizyty poseł apelował o to, aby tą tragedią żadne ugrupowanie nie zbijało kapitału politycznego.

Poseł skrytykował rząd za zmiany w reformie emerytalnej. Jego zdaniem ograniczanie OFE to zmniejszona emerytura za 30 lat.

– Szeregowi pracownicy stracą, a więcej zarabiać będą bogaci –

twierdził poseł. Stanisław Wziątek ustosunkował się również na temat przebudowy drogi S6 ze Szczecina do Gdańska – jak poinformował poseł, w naszym województwie ponownie powstał zachodniopomorski zespół parlamentarny i według posła, parlamentarzyści z naszego regionu powinni jak najszybciej starać się o przebudowę krajowej „szóstki”.

– Wariantu, który zakłada zbliżenie S6 do Kołobrzegu, nie ma w ministerialnym planie – dodał poseł.

W spotkaniu uczestniczył także Jacek Woźniak – szef klubu radnych SLD skrytykował niektóre założenia budżetu miasta, zwłaszcza dotyczące inwestycji. Dodał jednak, że radni Platformy Obywatelskiej nie będą mieli problemu z uchwaleniem budżetu, gdyż nieobecnych podczas sesji będzie co najmniej trzech członków opozycji.

Żaneta Czerwińska

KK  26.01.2011r.