Władza informuje

Władza informuje

W minioną środę odbyła się kolejna  – pierwsza w tym roku – konferencja prasowa, kolejna z cyklu konferencji różnych szczebli władzy. Obecni na niej: prezydent miasta Janusz Gromek, członek Zarządu naszego województwa Marek Hok oraz starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przedstawili informacje na temat bieżących spraw oraz plany dotyczące naszego regionu.

Starosta Tomasz Tamborski poinformował o przekazaniu placu budowy pod przebudowę drogi powiatowej z Gorawina do drogi krajowej nr 6. Starosta również przekazał informację o przeniesieniu Powiatowego Urzędu Pracy, a ponadto o utworzeniu azylu dla zwierząt, które prowadzić będzie Jan Paduch. Azyl dla zwierząt ma pomóc w odławianiu dzikiej zwierzyny na terenie powiatu. Starosta  – który chętnie udziela się w pomocy zwierzętom – wspomniał przytoczył o przypadku sarny w kuchni jednego z mieszkańców:

– Zadzwonił do mnie jeden z  mieszkańców naszego powiatu, który poinformował mnie, że w jego kuchni jest sarna. Na zewnątrz były niskie temperatury, z kuchni dochodziły zapachy jedzenia i  w nocy, przez uchylony balkon, sarna weszła do środka – 

twierdził starosta Tamborski. Był to problem, którego nie wiadomo było jak rozwiązać, obecnie w sprawach dzikiej zwierzyny można dzwonić pod numer telefonu czynny całą dobę w biurze zarządzania kryzysowego: 600-102-121.

Prezydent Janusz Gromek przekazał informacje na temat budowy grobli w Ekoparku. Wkrótce – zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – ma zostać również odbudowana ścieżka rowerowa. Zgodnie z podpisana umową dotyczącą pozyskanych środków rozpocznie się remont ratusza miejskiego. Najprawdopodobniej zniknie również problem dziur na drogach, jednak póki co, prezydent zaapelował o wolniejszą jazdę.  Prezydent przedstawił również informacje dotyczące obwodnicy – jej pierwszy etap ma być podzielony na dwie części: od portu jachtowego do parkingu, a następnie wzdłuż torowiska.

Marek Hok podsumował wykorzystanie inwestycji unijnych w Kołobrzegu, rozdzielanych przez zarząd województwa. Obecnie Kołobrzeg realizuje inwestycje za łączną kwotę 94 milionów złotych –  dofinansowanie unijne to 54 miliony.

Żaneta Czerwińska

KK 20.01.2011r