Platforma przedstawia plan

Platforma przedstawia plan

Platforma Obywatelska podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiła swój program wyborczy, a konkretnie: priorytety, które chce realizować przez kolejne lata.  Swoje założenia przedstawili  działacze z najwyższych szczebli tego ugrupowania.

Całość poprowadził poseł Marek Hok, który już na wstępie podkreślił, że przez minione osiem lat Platforma ma z czego być dumna. Priorytetów PO ma pięć, wśród nich jest Kołobrzeg jako uzdrowisko, miasto sportu, kultury i zdrowia, „Kołobrzeg dla mieszkańców” i „Zielony Kołobrzeg”.  Platforma chce m.in. zwiększenia budżetu obywatelskiego na kwotę 1 mln zł, stworzyć parking przy estakadzie, rozwijać system informacyjny na przystankach, planuje powstanie programu likwidującego bariery architektoniczne.

– Już mamy obniżone krawężniki, perforowane powierzchnie, a dalsze zamierzenia konsultujmy z osobami niepełnosprawnymi – mówił Andrzej Olichwiruk. – Planujemy dalszą realizację zadań z zakresu budownictwa komunalnego, już został złożony wniosek o dofinansowanie kolejnych budynków. Zamierzamy również realizować tanie budownictwo czynszowe.  „Bulwar Marynarzy” to nie jedyne miejsce, w którym tkwi potencjał, chcemy również przebudować ulicę Spacerową, czyniąc z niej deptak atrakcyjny dla mieszkańców i turystów – dodał.

O problemach społecznych mówiła Anna Mieczkowska, członek Zarządu województwa, która wspomniała chociażby o programie dla rodzin, jaką jest Karta Dużej Rodziny, a także o programach aktywizujących społecznie o zawodowo osoby z niepełnosprawnościami. W planach PO jest również bezpieczeństwo.

– Doposażymy jednostki dbające o bezpieczeństwo, jak chociażby policję. Jeszcze w tym roku kołobrzeska policja otrzyma trzy nowe samochody –

zapewnił starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, który dodatkowo  informował o potrzebie zachęcania młodych  policjantów do odbywania stażu. Starosta wspominał również o pracy Powiatowej Rady Bezpieczeństwa, a także planach objęcia dzieci i młodzieży opieką specjalistycznych świetlic.  Wśród planów PO jest ekorozwój Kołobrzegu, a w tym m.in. utworzenie systemu Roweru Miejskiego,  spięcie ścieżek rowerowych  w jedną całość,  czy też utworzenie rowerowi na osiedlach.

 – Kołobrzeg podniósł się do rangi największego polskiego uzdrowiska i ważniejszego miasta turystycznego w Polsce – mówił Janusz Gromek, prezydent miasta Kołobrzeg. –Wiele jest projektów, koncepcji, na które będziemy chcieli pozyskać środki, przed nami kolejne rozdanie unijnych środków na lata 2014- 2020. Wybory będą dotyczyć na cztery lata, a środki  z Brukseli będą płynąć do nas do 2020 roku, a więc nie myślimy tylko o następnej kadencji. 

(tacz)